Xiaomi Air Purifier Filtry

Jak zapewnić czyste powietrze w mieszkaniu?

W walce ze smogiem w domu i dbanie o czyste powietrze w pomieszczeniach zamkniętych, oprócz stosowania urządzeń poprawiających jego jakość, trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtrów do oczyszczaczy powietrza. W innym przypadku działanie urządzeń będzie nieskuteczne i odbije się na naszym zdrowiu.  Choć niektórzy producenci twierdzą, że ich filtry posiadają długoletnią trwałość, to warto każdorazowo zweryfikować te informacje.

Jaki wybrać filtr do oczyszczacza powietrza?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup oczyszczaczy powietrza Xiaomi Air Purifier 2 oraz Xiaomi Air Purifier Pro, najlepiej skorzystać z propozycji oferowanych przez producenta. Xiaomi filtr HEPA to oryginalny filtr do oczyszczacza powietrza stworzony dla tych urządzeń. Jest 360-stopniowy, a zatem potrzebuje około 10 minut, aby oczyścić powietrze w pokoju (21 m²), a jego wydajność to 310 m²/h CADR. Usuwa na przykład sierść, włosy, pyłki roślin, alergeny oraz pyły zawieszone przy wymiarach 293×200 mm. Ale producent oferuje też filtry, które radzą sobie również z bakteriami, wirusami oraz alergenami.

Antybakteryjne filtry do oczyszczaczy powietrza

filtry xiaomi

Dużo bardziej zaawansowaną opcją jest filtr antybakteryjny Xiaomi HEPA stworzony do oczyszczaczy Xiaomi Air Purifier. Wyposażono go w warstwę antybakteryjną i antywirusową, posiada również unowocześniony filtr HEPA, który dużo lepiej radzi sobie z pyłami zawieszonymi, niż jego podstawowa wersja.

Całkowita powierzchnia absorbująca filtra antybakteryjnego to 57 000 m². Zawarta w nim warstwa aktywnego węgla pochłania szkodliwe związki chemiczne oraz gazy, z którymi nie radzi sobie zwykły filtr HEPA.

Zastosowano tutaj również technologię antywirusową na najwyższym poziomie, która bazuje na organicznych solach i dzięki swojemu działaniu całkowicie likwiduje bakterie oraz wirusy. Niszczy także roztocza za pomocą zastosowanego filtra antybakteryjnego, zapobiegającego formowaniu się pleśni. Poprawia również komfort życia alergików, dzięki zawartym w składzie naturalnym polifenolom, które bardzo dobrze radzą sobie nawet z popularnymi, wiosennymi alergenami.

Jesteś zainteresowany zakupem najlepszego fioletowego  filtra do Xiaomi Air Purifier 2/pro? Nie płać pośrednikowi i zakup u źródła za 202 zł. Obecnie brak kodu rabatowego.